Nasıl Kullanılır?

Diğer günlerde nasıl yaşıyorsanız adet döneminizde de aynı şekilde yaşayın. Evde, sporda, işte, alışverişte, tatilde vb. tüm aktivitelerinizi endişe etmeden, rahatsızlık duymadan, sızdırma, taşma, bulaşma ve kokma olmadan İvno sayesinde konforla ve özgürce hareket edin. Başlangıçta menstrual kabı takmak sizi zorlayabilir. Rahatlayın, vazgeçmeyin tekrar tekrar deneyin; profesyonelleşeceksiniz.

İvno Menstrual Kap kullanımı için;

1-Ellerinizi yıkayın

Adet kabında en önemli şey temizliktir. Kullanım öncesi ellerinizi yıkayıp adet kabınızı temiz su ile ıslatın. Ağız kısmındaki deliklerin açık olduğundan emin olun.

 2-Katlayın

Pek çok katlama şekli bulunan adet kabı (regl kabı katlama şekillerini bölümünü inceleyerek görebilirsiniz) size uygun olan şekilde katlayarak tutun ve vajina içine girecek şekilde yerleştirin. Her kullanımda artık daha kolay yerleştirdiğinizi fark edeceksiniz.

3-Kullanın

İvno’yu kanama yoğunluğunuza bağlı olarak 6 ila 12 saate kadar sızdırma yapmadan kullanabilirsiniz. İvno üzerinde bulunan ölçüm çizgileri kanama miktarınızı anlamanıza yardımcı olacaktır.

 4-Çıkarın

Ellerinizi temizleyin. Ardından İvno’yu altındaki çekme parçasından tutup çekerek yavaşça çıkarın. Boşaltıp sudan geçirerek durulayın ve tekrar yerleştirin.